Bitmain Delay Bitcoin Miner shipments by Three Months as Co-Founders Battle On

Nasilająca się wewnętrzna walka o władzę w Bitmain zaczyna mieć coraz poważniejszy wpływ na jej działalność i klientów.

Pekiński górnik Bitcoin powiedział za pośrednictwem oficjalnego konta WeChat swojej marki AntMiner w czwartek, że klienci, których sprzęt miał być używany w czerwcu i lipcu, będą musieli poczekać do września i października.
Opóźnienie jest spowodowane „zewnętrzną ingerencją w zarządzanie firmą„, powiedział oficjalne konto.
Ważne jest, aby pamiętać, że górnicy bitcoin są zazwyczaj sprzedawane za pośrednictwem pre-zleceń, które muszą być wykonane dwa do trzech miesięcy wcześniej.

Oznacza to, że klienci, którzy zamawiali partie w czerwcu i lipcu, mogli składać zamówienia już w marcu i kwietniu.
Opóźnienie przychodzi pośród eskalacji walki o kontrolę Bitcoin Evolution między jego dwoma współzałożycielami, Wu Jihan i Micree Zhan Ketuan, który ma zasadniczo „hard-forked“ firmy produkcji górników bitcoin.

Obecnie oficjalne konto WeChat marki AntMiner jest kontrolowane przez frakcję Wu w firmie.

Zhan został wyparty przez Wu w październiku ubiegłego roku, ale wrócił do władzy w czerwcu i od tego czasu kontroluje fabrykę Bitmain w Shenzhen.

Sytuacja ta może stać się swego rodzaju impasem: Strona Zhan prawdopodobnie nie będzie miał łatwiejszy czas z dostaw albo, jak Wu również kontroluje łańcuch dostaw wiórów górniczych poprzez Pekin Bitmain jednostki dominującej w Hongkongu.

Bitmain oferuje teraz dwie wzajemnie wykluczające się opcje dla klientów, których zamówienia są opóźnione.
Pierwsza opcja to wysłanie do Bitmain pisemnego wniosku o przyspieszenie dostawy. Jeśli nadal nie otrzymają swoich maszyn 60 dni po powiadomieniu, mogą zażądać zwrotu pieniędzy.

Druga opcja to cierpliwe oczekiwanie na faktyczną dostawę, przy czym Bitmain mówi, że zrekompensuje klientom ich teoretyczne przychody z wydobycia w formie kuponów gotówkowych do wykorzystania w przyszłych zakupach.

Comments are disabled